РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ  ИСПИТА У АПРИЛУ ШКОЛСКЕ 2023/2024. ГОДИНЕ  ЕЛЕКТРОТЕХНИКА И МЕТАЛУРГИЈА

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ-испитивач:Лидија Ивановић

Полаже се у уторак  ,23.04. 2024.године у 16:15 часова – писмени део испита, уч.бр.56

и у среду, 24.04. 2024. године у 12:00 часова – усмени део испита,  уч. бр.74

Комисија у саставу:           – Ивановић Лидија

– Стевовић Ивана-председник комисије

–  Николић Милена-члан

Консултације :понедељак,15.04.2024.год.у 17:00 часова  код проф.Лидије Ивановић

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК -испитивач:Милица Гарић

Полаже се у понедељак  ,15.04. 2024.године у 09:00 часова – писмени део испита, уч.бр.115

и у уторак, 16.04. 2024. године у 10:45 часова – усмени део испита,  уч. бр.117

Комисија у саставу:

– Гарић Милица

-Динић Ћирић Јасмина-председник комисије

–  Шаренац Марија-члан

Консултације :уторак,9.04.2024.год.у 10:30 часова код проф.Гарић Милице

 

МАТЕМАТИКА-испитивач:Горан Карличић

Писмени део испита полаже се у среду,17.04.2024.год. у 12.00 часова у уч.бр. 74  а усмени део испита полаже се у четвртак 18.04.2024.год. у 12:00 часова у уч.бр.74

Комисија у саставу:            -Карличић Горан  -испитивач

-Пољарац Весна-председник комисије

– Илић Данијела -члан

Консултације:среда,10.04.2024. год. у 09:45 часова код проф.Горана Карличића

 

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ –испитивач:Злата Јованов

ВЕРСКА НАСТАВА-испитивач:Игор Димитријевић

ЛИКОВНА КУЛТУРА-испитивач:Злата Јованов

ПРЕДУЗЕТНИШТВО-испитивач:Никола Петровић

Полаже се у уторак, 16.04.2024.године у 12:30 часова у уч. бр.77

Комисија у саставу:          -Димитријевић Игор

-Јованов Злата

-Петровић Никола

Консултације:уторак,9.04.2024.год. у 12:30 часова

ФИЗИКА-испитивач:Љиљана Стојиловић

Полаже се у среду, 17.04.2024.године у 09:00 часова у кабинету бр.97

Комисија у саставу:          -Стојиловић Љиљана

-Обрадовић Виолета-председник комисије

-Раденовић Милијана-члан

Консултације:среда,10.04.2024.год.у 16:00 часова код проф.Љиљане Стојиловић

 

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ-испитивач:Шипетић Александар

Полаже се у понедељак, 15.04.2024.године у 13:15 часова у фискултурној сали

Комисија у саставу:          -Шипетић Александар

-Панић Сања-председник комисије

-Диздар Сања-члан комисије

Консултације:понедељак,08.04.2024.год. у 12:30 часова

 

ЕКОЛОГИЈА И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ-испитивач:Нада Обрадовић

БИОЛОГИЈА-испитивач:Нада Обрадовић

Полаже се у петак, 19.04.2024.године у 12:30 часова у уч. бр.93

Комисија у саставу:          -Обрадовић Нада

-Ранковић Јасмина-председник комисије

-Радојевић Слободан-члан комисије

Консултације:петак,12.04.2024.год.у 18:00 часова код проф.Наде Обрадовић

СОЦИОЛОГИЈА СА ПРАВИМА ГРАЂАНА-испитивач:Зорица Денић

Полаже се у четвртак, 18.04.2024.године у 10:45 часова у кабинету бр.77

Комисија у саставу:          -Денић Зорица

-Јанојлић Ивана-председник комисије

-Стевановић Мирослава-члан

Консултације:четвртак,11.04.2024.год.у 17:15 часова код проф.Зорице Денић

 

СОФТВЕРСКИ АЛАТИ-испитивач:Јоцић Жаклина

СОФТВЕРСКИ АЛАТИ У ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦИ- испитивач:Нушевић Љуба

ОСНОВЕ СИСТЕМА УПРАВЉАЊА- испитивач:Нушевић Љуба

Полаже се у уторак,16.04.2024.год. у 12:30 часова у кабинету бр.102

Комисија у саставу:

-Јоцић Жаклина-

-Нушевић Љуба

-Радовановић Жарко

Консултације:уторак,9.04.2024.год. у 08.30 часова

 

ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА-испитивач:Тирнанић Александра

РАСХЛАДНИ УРЕЂАЈИ-испитивач:Тирнанић Александра

РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКА-испитивач:Лазаревић Јасна

Полаже се у четвртак ,18.04.2024.године у 12:30 часова у кабинету бр.100

Комисија у саставу:          – Тирнанић Александра

-Лазаревић Јасна

-Јанус Драган

Консултације:четвртак,11.04.2024.год.у 12.30 часова

 

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТСКА ПОСТРОЈЕЊА-испитивач:Радојевић Слободан

ЕЛЕКТРИЧНЕ ИНСТАЛАЦИЈЕ- испитивач:Станојевић Зоран

ЕЛЕКТРОТЕРМИЧКИ УРЕЂАЈИ-испитивач:Станојевић Зоран

ЕЛЕКТРИЧНЕ МАШИНЕ-испитивач:Зоран Станојевић

ЕЛЕКТРИЧНЕ МАШИНЕ СА ИСПИТИВАЊЕМ-испитивач:Станојевић Зоран

ЕЛЕКТРИЧНА МЕРЕЊА-испитивач:Николић Јелка

Полаже се у петак,. 26.04.2024.године у 12:00 часова у кабинету бр.13

Комисија у саставу:          -Николић Јелка

-Радојевић Слободан

-Станојевић Зоран

Консултације:четвртак,18.04.2024.год. у 15.00 часова

 

ОСНОВЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ 1-испитивач:Михић Љиљана

Писмени део испита полаже се у уторак,23.04.2024.год. у 12.00 часова у кабинету бр.13  а усмени део испита полаже се у среду  24.04.2024.год. у 12:00 часова у бр.13

Комисија у саставу:            -Михић Љиљана

-Станковић Слађан

– Нушевић Љуба

Консултације:среда,17.04.2024. год. у 16:15 часова

ПРОГРАМИРАЊЕ-испитивач:Маћешић Марко

ОПЕРАТИВНИ СИСТЕМИ-испитивач:Вукићевић Јасна

Полаже се у среду ,17.04.2024.год. у 15:00 часова у кабинету бр.102

Комисија у саставу:

-Маћешић Марко

-Вукићевић Јасна

-Дракулић Радмила

Консултације:среда 10.04.2024.год у 10.30 часова

 

ЕЛЕКТРОНИКА-испитивач:Станковић Слађана

ТЕХНИЧКИ МАТЕРИЈАЛИ-испитивач:Љиљана Михић

Полаже се у среду,24.04.2024.год. у 12:00 часова у кабинету бр.13

Комисија у саставу:

-Станковић Слађана

-Михић Љиљана

-Нушевић Љуба

Консултације:среда,17.04.2024.год. у 16.15 часова

 

РАЧУНАРСКА ЛОГИКА –испитивач:Алексић Иван

РАЧУНАРСКА ГРАФИКА И МУЛТИМЕДИЈА-испитивач:Алексић Иван

МИКРОКОНТРОЛЕРИ И МИКРОРАЧУНАРИ-испитивач:Спасић Далибор

Полаже се у четвртак ,25.04.2024.год. у 12:15 часова у кабинету бр.102

Комисија у саставу:

-Алексић Иван

-Арсић Никола

-Спасић Далибор

Консултације:четвртак,18.04.2024.год. у 15:00 часова

 

РАЧУНАРСКЕ МРЕЖЕ-испитивач:Драган Стефановић

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТСКИ ВОДОВИ-испитивач:Станојевић Зоран

Полаже се у петак,19.04.2024.год. у 12:30 часова у кабинету бр.103

Комисија у саставу:

-Стефановић Драган

-Минић Срећко

-Станојевић Зоран

Консултације:петак,12.04.2024.год. у 8.30 часова

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ-испитивач:Јовановић Марија

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ И ДОКУМЕНТАЦИЈА-испитивач:Јовановић Марија

Полаже се у среду,17.04.2024.год. у 12:30 часова у уч.број 58

Комисија у сасатву:

-Јовановић Марија-

-Раденовић Братислав

-Радојевић Слободан

Консултације:среда,10.04.2024.год. у 8.30 часова

 

ОПАСАН ОТПАД-испитивач:Весна Радовановић

УПРАВЉАЊЕ ОТПАДОМ-испитивач:Јована Јањушевић

Полаже се у четвртак,,25.04.2024.год. у 15:00 часова у кабинету бр.38

Комисија у сасатву:

-Радовановић Весна

-Јањушевић Јована

-Лукић Јелена

Консултације:четвртак,18.04.2024.год. у 15:00 часова

ОДЛАГАЊЕ ОТПАДА-испитивач:Лукић Јелена

Полаже се у понедељак,22.04.2024.год. у 13.00 часова у кабинету бр.38

Комисија у саставу:

-Лукић Јелена

-Петровић Јелена

-Јањушевић Јована

Консултације:понедељак15.04.2024.год.у 17.00 часова

 

РЕЦИКЛАЖНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ-испитивач:Немања Милојевић

Полаже се у уторак,23.04.2024.год. у 10:30 часова у кабинету бр.38

Комисија у сасатву:

-Милојевић Немања

-Петровић Јелена

-Радовановић Весна

 

ЗАГАЂЕЊЕ И ЗАШТИТА ВАЗДУХА-испитивач:Јована Јањушевић

Полаже се у среду,24.04.2024.год. у 13.00 часова у кабинету бр.38

Комисија у саставу:

-Јањушевић Јована

-Лукић Јелена

-Милојевић Немања

Консултације:среда,17.04.2024.год. у 17.45 часова

 

СЕРВИСИРАЊЕ ТЕРМИЧКИХ И РАСХЛАДНИХ УРЕЂАЈАиспитивач:Срђан Ђорђевић

Полаже се у понедељак,22.04.2024.год. у 13.00 часова у радионици бр.43

Комисија у саставу:

-Ђорђевић Срђан

-Ковачевић Голуб

-Радовановић Сузана

Консултације:понедељак,15.04.2024.год. у 13.00 часова

 

СЕРВИСИРАЊЕ КЛИМА УРЕЂАЈАиспитивач:Радовановић Сузана

Полаже се у среду ,24.04.2024.год. у 13.00 часова у радионици бр.43

Комисија у саставу:

-Ђорђевић Срђан

-Ковачевић Голуб

-Радовановић Сузана

Консултације:понедељак,15.04.2024.год. у 13.00 часова

 

 

  Иван Совтић

 

ПОДРУЧЈЕ РАДА:  МАШИНСТВО  И  САОБРАЋАЈ  РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА  ВАНРЕДНИХ ИСПИТА  у АПРИЛСКОМ испитном року, школске  2023/2024.годинe

МЕХАНИКА – испитивач Тошковић Радован

ИСПИТИВАЊЕ МАШИНСКИХ ЕЛЕМЕНАТА И КОНСТРУКЦИЈА– испитивач Анђелковић Јелена

АУТОМАТИЗАЦИЈА ПРОИЗВОДЊЕ И ФПС – испитивач Раденовић Братислав

ТЕХНИЧКА МЕХАНИКА – испитивач Живак Софија

ПРОЈЕКТОВАЊЕ ТЕХНОЛОШКИХ СИСТЕМА – испитивач Радивојевић Милан

ТЕХНОЛОГИЈА МАТЕРИЈАЛА – испитивач Марковић Иван

ТЕХНОЛОГИЈА МАШИНСКЕ ОБРАДЕ НА КОНВЕНЦИОНАЛНИМ МАШИНАМА – испитивач Радивојевић Милан

Полажу се у понедељак, 15. 4. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 96

Комисија:

Тошковић Радован

Анђелковић Јелена

Раденовић Братислав

Живак Софија

Радивојевић Милан

Марковић Иван

Консултације се одржавају у понедељак 8. 4. 2024. у 12.30 сати

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК– испитивач Динић Ћирић Јасмина

Писмени део испита полаже се у понедељак, 15. 4. 2024. године у 9.00 сати у бр. 115

Усмени део испита полаже се у уторак, 16. 4. 2024. године  у 10.45 сати у учионици 117

Комисија:

Гарић Милица

Динић Ћирић Јасмина

Шаренац Марија

Консултације се одржавају у понедељак 8. 4. 2024. у 17.00 сати

 

БЕЗБЕДНОСТ ДРУМСКОГ САОБРАЋАЈА – испитивач Терзић Ленка

ТРАСОЛОГИЈА – испитивач Терзић Ленка

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ – испитивач Адамовић Владимир

ИНТЕГРАЛНИ ТРАНСПОРТ – испитивач Орлић Никола

Полажу се у понедељак, 15. 4. 2024. године у 13.15 сати у бр. 92

Комисија:

Терзић Ленка

Адамовић Владимир

Орлић Никола

Консултације се одржавају у понедељак 8. 4. 2024. у 12.30 сати

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ – испитивач Шипетић Александар

ИЗАБРАНИ СПОРТ – испитивач Диздар Сања

Полажу се у понедељак, 15. 4. 2024. године у 13.15 сати у фискултурној сали

Комисија:

Шипетић Александар

Диздар Сања

Панић Сања

Консултације се одржавају у понедељак 8. 4. 2024. у 12.30 сати

 

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ – испитивач Јованов Злата

ЛИКОВНА КУЛТУРА – испитивач Јованов Злата

ВЕРСКА НАСТАВА– испитивач Димитријевић Игор

ИСТОРИЈА – испитивач Ранчић Милица

ПРЕДУЗЕТНИШТВО– испитивач Петровић Никола

Полажу се у уторак, 16. 4. 2024. године  у 12.30 сати у бр. 77

Комисија:

Јованов Злата

Димитријевић Игор

Ранчић Милица

Петровић Никола

Консултације се одржавају у уторак 9. 4. 2024. у 12.30

 

КОМПЈУТЕРСКА ГРАФИКА – испитивач Јанојлић Ивана

КОНСТРУИСАЊЕ – испитивач Тошковић Радован

МАШИНСКИ ЕЛЕМЕНТИ – испитивач Раденовић Братислав

МАШИНСКА ОБРАДА НА НУМЕРИЧКИ УПРАВЉАНИМ МАШИНАМА – испитивач Радивојевић Милан

ТЕХНОЛОГИЈА МАШИНСКЕ ОБРАДЕ НА НУМЕРИЧКИ УПРАВЉАНИМ МАШИНАМА – испитивач Радивојевић Милан

Полажу се у уторак, 16. 4. 2024. године у 13.15 сати у бр. 26

Комисија:

Јанојлић Ивана

Радивојевић Милан

Раденовић Братислав

Консултације се одржавају у уторак 9. 4. 2024. у 12.30

 

МАТЕМАТИКА  – испитивач Михајловић Наталија

Писмени део испита полаже се у среду, 17. 4. 2024. године у 15.30 сати у учионици 106

Усмени део испита полаже се  у четвртак, 18. 4. 2024. године  у 12.30 сати у кабинету 84

Комисија:

Михајловић Наталија

Спасојевић Жељка

Максимовић Ивана

Консултације се одржавају у среду, 10. 4. 2024. године у 15,30 сати

 

АУТОМАТИЗАЦИЈА И РОБОТИКА – испитивач Марковић Иван

ФИЗИКА – испитивач Обрадовић Виолета

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА КОМПЈУТЕРСКИ УПРАВЉАНЕ МАШИНЕ – испитивач Раденовић Милијана

Полажу се у среду, 17. 4. 2024. године  у 9.00 сати у бр. 97

Комисија:

Обрадовић Виолета

Марковић Иван

Раденовић Милијана

Консултације се одржавају у среду 10. 4. 2024. у 15.30 сати

 

СОЦИОЛОГИЈА СА ПРАВИМА ГРАЂАНА – испитивач Денић Зорица

ФИЛОЗОФИЈА – испитивач Денић Зорица

Полажу се у четвртак, 18. 4. 2024. године  у 10.45 сати у бр. 77

Комисија:

Денић Зорица

Јанојлић Ивана

Стевановић Мирослава

Консултације се одржавају у четвртак 11. 4. 2024. у 17.15 сати

 

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ– испитивач Шиљић Стеван

Писмени део испита полаже се у петак, 19. 4. 2024. године у 9.00 сати у бр. 109

Усмени део испита полаже се  у понедељак, 22. 4. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 98

Комисија:

Шиљић Стеван

Рајић Наташа

Марковић Драгана

Консултације се одржавају у петак 12. 4. 2024. у 9.50 сати

 

ЕКОЛОГИЈА И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ – испитивач Обрадовић Нада

ЕЛЕКТРОТЕХНИКА И ЕЛЕКТРОНИКА – испитивач Радојевић Слободан

ХЕМИЈА – испитивач Ранковић Јасмина

Полажу се у петак, 19. 4. 2024. године  у 12.30 сати у бр. 93

Комисија:

Обрадовић Нада

Ранковић Јасмина

Радојевић Слободан

Консултације се одржавају у петак 12. 4. 2024. у следећим терминима:

  • 00 сати код проф.Ранковић Јасмине
  • 15 сати код проф. Радојевић Слободана
  • 00 сати код проф. Обрадовић Наде

 

БИОЛОГИЈА – испитивач Обрадовић Нада

МОДЕЛИРАЊЕ МАШИНСКИХ ЕЛЕМЕНАТА И КОНСТРУКЦИЈА – испитивач Анђелковић Јелена

МОТОРИ СУС – испитивач Раденовић Братислав

Полажу се у понедељак, 22. 4. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 97

Комисија:

Анђелковић Јелена

Обрадовић Нада

Раденовић Братислав

Консултације се одржавају у понедељак 15. 4. 2024. у 13.15 сати

ВОЗИЛА – испитивач Радмиловић Марко

МОТОРНА ВОЗИЛА – испитивачи Којић Дарко и Радмиловић Марко

РЕГУЛИСАЊЕ И БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА – испитивач Терзић Ленка

Полажу се у уторак, 23. 4. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 92

Комисија:

Терзић Ленка

Којић Дарко

Радмиловић Марко

Консултације се одржавају у уторак 16. 4. 2024. у 13.15 сати

 

ПРОГРАМИРАЊЕ ЗА КОМПЈУТЕРСКИ УПРАВЉАНЕ МАШИНЕ – испитивач Јакшић Снежана

ОТПОРНОСТ МАТЕРИЈАЛА – испитивач Анђелковић Јелена

Полажу се у уторак, 23. 4. 2024. године  у 10.30 сати у бр. 81

Комисија:

Јакшић Снежана

Анђелковић Јелена

Стевановић Мирослава

Консултације се одржавају у уторак 16. 4. 2024. у 10.45 сати

 

САОБРАЋАЈНА ИНФРАСТРУКТУРА – испитивачи Терзић Ленка и Коцић Стојановић Аница

ПРАКТИЧНА НАСТАВА – испитивач Анђелковић Бобан

Полажу се у среду, 24. 2. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 94

Комисија:

Терзић Ленка

Коцић Стојановић Аница

Анђелковић Бобан

Консултације се одржавају у среду 17. 4. 2024. у 13.15 сати

 

ПРАКТИЧНА НАСТАВА ТКУ ЦНЦ– испитивач Филиповић Саша

ОДРЖАВАЊЕ МОТОРА СУС– испитивач Станковић Александар

Полажу се у среду 24. 4. 2024. године у 12.30 сати у радионици

Комисија:

Филиповић Саша

Станковић Александар

Спасић Дејан

Консултације се одржавају у среду 24. 4. 2024. у 12.30 сати

 

СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ИСПИТ – ИНСТРУКТОР

 

Полаже се у уторак, 23. 4. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 92

Комисија:

Терзић Ленка

Којић Дарко

Радмиловић Марко

 

 

ЗАВРШНИ ИСПИТ – ВОЗАЧ МОТОРНИХ ВОЗИЛА

 

Полаже се у уторак, 23. 4. 2024. године  у 13.15 сати у бр. 92

Комисија:

Терзић Ленка

Којић Дарко

Радмиловић Марко

 

ЗАВРШНИ ИСПИТ – АУТОМЕХАНИЧАР

 

Полаже се у среду 24. 4. 2024. године у 12.30 сати у радионици

Комисија:

Филиповић Саша

Станковић Александар

Спасић Дејан

 

 

Мирослава Стевановић

Стручни излет, на који су ишли су ученици одељења 3-1, 3-11, 3-12, 3-15, 4-1, 4-2 и 4-12

29 ученика трећег и четвртог разреда Техничке школе, са професоркама Јасмином Динић Ћирић и Мирославом Стевановић ишли су у уторак 19. 3. 2024. године у обилазак Завода за физику, Техничких факултета и Музеја Николе Тесле.

У Заводу за физику су обишли експонат и саслушали презентацију о Фукоовом клатну. Фукоово клатно је експеримент који јасно доказује да се Земља окреће око своје осе, а први га је извео Леон Фуко 1851. године.

Фукоов експеримент у Заводу за физику састоји се у томе да је кугла тежине 30kg обешена о 9m дугу сајлу на плафон зграде и пуштена да осцилује. Посматрањем осциловања током мало дужег временског интервала примећује се да крајњи положаји у којима се кугла налази не остају на фиксним позицијама, него се померају, гледано одозго, у смеру казаљке на сату.  Једино објашњење овог феномена крије се у чињеници да заправо не ротира клатно, него се помера под испод клатна услед ротације Земље. Иако експеримент делује прилично једноставно, у његовој реализацији било је доста изазова са којима су ученике упознали сарадници Завода за физику Драгана Илић и мастер инжењер електротехнике Петар Атанасијевић, асистент на Електротехничком факултету. У разговору са њима, наши ученици су показали завидно знање и разумевање физичких појава који су битни за овај експеримент и његово извођење.

Након тога, ученике је на Машинском факултету дочекао професор др. Зоран Стаменић, редовни професор овог факултета који је ученике провео кроз зграду Машинског факултета и упознао их са најважнијим местима за одвијање студентског живота. У једном од кабинета ученици су имали прилику да одгледају презентацију којом их је професор упознао са начином рада на овом факултету, уписном процедуром и условима, студијским програмима и смеровима, бројним ваннаставним активностима и перспективом након завршеног факултета.

29 ученика трећег и четвртог разреда Техничке школе, са професоркама Јасмином Динић Ћирић и Мирославом Стевановић

Следећа тачка обиласка била је Технолошко-металуршки факултет. На овом факултету има доста различитих студијских програма, а наши ученици су били гости на Катедри за инжењерство заштите животне средине и на Катедри за фармацеутско инжењерство. Предавачи са ових катедри доцент др Маја Ђолић, асистент мастер Милица Стојковић и др Верица Ђорђевић ученике су упознале са условима уписа, начином рада на факултету, различитим смеровима, односом факултета према студентима и ваннаставним активностима.

Обилазак Музеја Николе Тесле

Затим су ученици обишли Електротехнички факултет, где их је са условима уписа, начином рада, смеровима и најновијим трендовима упознао професор др Дражен Драшковић, иначе родом из Смедерева. Он је охрабрио ученике да се пријаве за полагање пријемног испита на овом факултету, да он није тако тежак како се прича, а да су могућности запошљавања након завршетка студија разноврсне и примамљиве. Факултет је опремљен свим најновијим техничким достигнућима из обласи електротехнике и пружа студентима врхунско образовање.

Грађевински факултет је био последњи од Техничких факултета који су ученици обишли. Доцент мастер инжењер грађевине Емилија Јочић је ученицима приказала презентацију о факултету и свим битним информацијама за упис и студирање.

Након обиласка факултета, ученици су имали заказан обилазак Музеја Николе Тесле.

Фукоово клатно

Овај музеј је отворен 1957.  и једини чува оригиналну и личну заоставштину Николе Тесле, као и урну са његовим посмртним остацима. Ученици су, најпре, погледали филм о животу и раду Николе Тесле, а затим су се упознали са његовим најважнијим изумима и достигнућима. Уз помоћ водича, ученици су учествовали у неколико експеримената заснованих на изумима Николе Тесле, а затим су разгледали богату поставку личних предмета овог великог научника.

Овај обилазак музеја ученицима је био врло драгоцен и интересантан

Овај обилазак музеја ученицима је био врло драгоцен и интересантан.

Стручни излет, на који су ишли су ученици одељења 3-1, 3-11, 3-12, 3-15, 4-1, 4-2 и 4-12 организовала је помоћник директора Мирослава Стевановић.

ТЕМЕ ЗА МАТУРСКИ ИСПИТ 2023/24.

 

  1. Успеси и порази човечанства
  2. Уметничка и научна достигнућа треба да служе човеку
  3. Сва научна стремљења полазе са Земље и треба да јој се врате – то је оно што дугујемо себи, човеку и животу
  4. Кад све утихне , књига ме води путем непознатог
  5. Бекетови и Камијеви јунаци – бродоломници у свету апсурда
  6. Проклета авлија – симбол човекове стешњености и неслободе
  7. Сваки убица је сам себи пресудио ( Раскољников, Хамлет)
  8. Уметност је средство за живот душе
  9. Оно што смо направили за себе умире заједно са нама, што смо учинили за друге остаје бесмртно
  10. Где сејеш љубав израста радост
  11. Величина човека је у његовој одлуци да буде јачи од своје судбине ( Ками)
  12. Циљај на Месец! Ако и промашиш бићеш међу звездама
  13. Мисли добро, па ће добро и бити (Андрић)
  14. Човеков лет изнад ништавила
  15. Кад верујемо у себе, живети знамо (Гете)
  16. Ко не уме да слуша песму, слушаће олују ( Б. Миљковић)
  17. Знамо да јесмо, али не знамо шта ћемо бити (Шекспир)
  18. Врата су отворена, живот је пред нама
  19. Раскољников, човек подвојене душе
  20. Мерсо као метафора људске отуђености
  21. Значај породице у роману „Корени“
  22. Врата су отворена, живот је пред нама
  23. Ликијев кофер носимо
  24. Живот у ишчекивању Годоа
  25. Савремени човек у савременом друштву
  26. Бранко Ћопић у башти свога детињства
  27. Спасење и љубав у роману „Злочин и казна“
  28. Корени су терет на леђима, али и суштина постојања сваког човека
  29. Што не боли – није живот, што траје – није срећа (Андрић)
  30. Хамлетова борба са светом зла
  31. Растанци су бедеми са којих се пружају нови видици

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ  ИСПИТА У ФЕБРУАРУ ШКОЛСКЕ 2023/2024. ГОДИНЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИКА И МЕТАЛУРГИЈА

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ

Полаже се у понедељак  ,19.02. 2024.године у 13:30 часова – писмени део испита, уч.бр.98

и у уторак, 20.02. 2024. године у 12:00 часова – усмени део испита,  уч. бр.98

Комисија у саставу:           – Ђорђевић Силвиа-испитивач

– Јелисавчић Далиборка-председник комисије

–  Николић Милена-члан

Консултације :понедељак,12.02.2024.год.у 10:45 часова код проф.Силвие Ђорђевић

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Полаже се у понедељак  ,12.02. 2024.године у 10:00 часова – писмени део испита, уч.бр.98

и у среду, 14.02. 2024. године у 17:00 часова – усмени део испита,  уч. бр.70

Комисија у саставу:           – Шаренац Марија-председник комисије

– Гарић Милица-испитивач

–  Радмиловић Јелена-члан

Консултације :уторак,6.02.2024.год.у 10:00 часова код проф.Гарић Милице

 

МАТЕМАТИКА

Писмени део испита полаже се у понедељак,12.02.2023.год. у 13.30 часова у уч.бр. 96  а усмени део испита полаже се у среду 14.02.2024.год. у 11:30 часова у уч.бр.96

Комисија у саставу:            -Илић Данијела  -испитивач

-Спасојевић Жељка-председник комисије

– Живковић Јадранка -члан

Консултације:уторак,6.02.2023. год. у 12:30 часова код проф.Илић Данијеле

 

ВЕРСКА НАСТАВА

Полаже се у среду, 14.02.2024.године у 15:00 часова у уч. бр.77

Комисија у саставу:          -Димитријевић Јелена-испитивач за верску наставу

-Димитријевић Игор-председник комисије

-Ранчић Милица-члан

Консултације :среда,7.02.2024.год. у 13:30 часова код вероучитеља

 

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ –испитивач:Злата Јованов

ФИЛОЗОФИЈА-испитивач:Зорица Денић

СОЦИОЛОГИЈА СА ПРАВИМА ГРАЂАНА-испитивач:Зорица Денић

БИОЛОГИЈА– испитивач:Нада Обрадовић

ЕКОЛОГИЈА И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ:испитивач:Нада Обрадовић

Полаже се у уторак, 13.02.2024.године у 13:30 часова у уч. бр.70

Комисија у саставу:          -Денић Зорица

-Јованов Злата

-Обрадовић Нада

Консултације:уторак,6.02.2024.год. у 13:30 часова

 

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Полаже се у уторак, 20.02.2024.године у 12:30 часова у фискултурној сали

Комисија у саставу:          -Шипетић Александар-испитивач

-Ђурић Владимир

-Мартић Ненад

Консултације:уторак,13.02.2024.год. у 12:30  код проф Шипетић Александра

 

 

ХЕМИЈА-испитивач:Јасмина Ранковић

ПРЕДУЗЕТНИШТВО-испитивач:Никола Петровић

Полаже се у среду, 21.02.2024.године у 12:30 часова у уч. бр.93

Комисија у саставу:          -Ранковић Јасмина

-Петровић Никола

-Шакић Тања

Консултације:среда,14.02.2024.год.у 13:30 часова  за Предузетништво и у 10:30 за Хемију

ФИЗИКА

Полаже се у среду, 21.02.2024.године у 09:45 часова у кабинету бр.99

Комисија у саставу:          -Стојиловић Љиљана-испитивач

-Обрадовић Виолета-председник комисије

-Стевановић Мирослава-члан

Консултације:уторак,13.02.2024.год.у 9:45 часова код проф.Љиљане Стојиловић

 

ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА

ПОСЛОВАЊЕ У СЕРВИСИМА

УВОД У ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКУ

Полаже се у четвртак,22.02.2024.године у 12:30 часова у кабинету бр.13

Комисија у саставу:          – Јанус Драган-испитивач за Пословање у сервисима

-Тирнанић Александра -испитивач за Енергетску електронику

-Станковић Слађана-испитивач за Увод у електроенергетику

Консултације:среда,14.02.2024.год. у 8:30 часова код проф.Јанус Драгана,у 9:45 часова код проф.Станковић Слађане и у 8:00 часова код проф.Тирнанић Александре

 

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТСКА ПОСТРОЈЕЊА

ЕЛЕКТРИЧНО ПОКРЕТАЊЕ

ЕЛЕКТРИЧНЕ ИНСТАЛАЦИЈЕ

ЕЛЕКТРОТЕРМИЧКИ УРЕЂАЈИ

МЕРЕЊА У ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦИ

Полаже се у петак,. 23.02.2024.године у 12:30 часова у кабинету бр.13

Комисија у саставу:          -Николић Јелка-испитивач за електрично покретање  и мерења у ел.

-Радојевић Слободан-испитивач за ел.енергетска постројења

-Станојевић Зоран-испитивач за електричне машине и ел.термичке

Консултације:среда,14.02.2024.год. у 9:45 часова код проф.Јелке Николић,у 8:30 часова код проф.Слободана Радојевића и у 8:30 часова код проф.Зорана Станојевића

ОСНОВЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ 2

Писмени део испита полаже се у понедељак,26.02.2024.год. у 12.00 часова у кабинету бр.13  а усмени део испита полаже се у уторак 27.02.2024.год. у 12:00 часова у бр.13

Комисија у саставу:            -Савић Славица  -испитивач

-Михић Љиљана-председник комисије

– Нушевић Љуба -члан

Консултације:понедељак,19.02.2024. год. у 14:15 часова код проф.Савић Славице

ТЕРМИЧКИ И РАСХЛАДНИ УРЕЂАЈИ-изборни

ЕЛЕКТРИЧНЕ МАШИНЕ

Полаже се у понедељак,26.02.2024.год. у 12.00 часова у кабинету бр.13

Комисија у саставу:

-Станојевић Зоран-испитивач

-Савић Славица-председник комисије

-Нушевић Љуба-члан

Консултације:понедељак,19.02.2024.год.у 16:15 код проф.Зорана Станојевића

 

 

ЕЛЕКТРОНИКА

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТСКИ ВОДОВИ

Полаже се у уторак,27.02.2024.год. у 12:00 часова у кабинету бр.13

Комисија у саставу:

-Савић Славица-испитивач за ел.енергетске водове

-Електроника-испитивач Љиљана Михић

-Нушевић Љуба-члан комисије

Консултације:понедељак 19.02,2024.год. у 14:15  часова код проф.Савић Славице и понедељак,19.02.2024.год.у 15.00 часова код проф.Љиљане Михић

 

СОФТВЕРСКИ АЛАТИ

СОФТВЕРСКИ АЛАТИ У ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦИ

Полаже се у уторак,13.02.2024.год. у 13:00 часова у кабинету бр.102

Комисија у саставу:

-Јоцић Жаклина-испитивач за софтверске алате

-Нушевић Љубаиспитивач за софтверске алате у ел.енергетици

-Радовановић Жарко-члан комисије

Консултације:среда 7.02,2024.год. у 9:00  часова код проф.Јоцић Жаклине  и уторак,06.02.2024.год.у 9.45 часова код проф.Нушевић Љубе

ПРОГРАМИРАЊЕ

ОПЕРАТИВНИ СИСТЕМИ

Полаже се у среду ,14.02.2024.год. у 13:15 часова у кабинету бр.102

Комисија у саставу:

-Маћешић Марко-испитивач за програмирање

-Вукићевић Јасна-испитивач за оперативне системе

-Дракулић Радмила-члан комисије

Консултације:среда 07.02,2024.год. у 13:00  часова код проф.Маћешић Марка и среда,07.02.2024.год.у 13.00 часова код проф.Вукићевић Јасне

РАЧУНАРСКА ЛОГИКА

Полаже се у среду,21.02.2024.год. у 12:30 часова у кабинету бр.102

Комисија у саставу:

-Алексић Иван-испитивач

-Јоцић Жаклина-председник комисије

-Спасић Далибор-члан комисије

Консултације:среда,14.02.2024.год. у 9:00 часова код проф.Алексић Ивана

РАЧУНАРСКЕ МРЕЖЕ

Полаже се у петак,23.02.2024.год. у 12:30 часова у кабинету бр.103

Комисија у саставу:

-Стефановић Драган-испитивач

-Минић Срећко-председник комисије

-Радовановић Жарко-члан комисије

Консултације:среда,14.02.2024.год. у 10:30 часова код проф.Стефановић Драгана

 

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ И ДОКУМЕНТАЦИЈА

Полаже се у среду,21.02.2024.год. у 12:30 часова у уч.број 58

Комисија у сасатву:

-Јовановић Марија-испитивач

-Раденовић Братислав-председник комисије

-Радојевић Слободан-члан комисије

Консултације:среда,14.02.2024.год. у 12:30 часова код проф.Марије Јовановић

 

 

ОПАСАН ОТПАД-испитивач:Весна Радовановић

УПРАВЉАЊЕ ОТПАДОМ-испитивач:Јована Јањушевић

Полаже се у петак,,23.02.2024.год. у 15:00 часова у кабинету бр.38

Комисија у сасатву:

-Радовановић Весна

-Јањушевић Јована

-Милојевић Немања

Консултације:петак,9.02.2024.год. у 8:30 часова

 

РЕЦИКЛАЖА МАТЕРИЈАЛА-испитивач:Немања Милојевић

РЕЦИКЛАЖНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ-испитивач:Немања Милојевић

Полаже се у уторак,13.02.2024.год. у 10:00 часова у кабинету бр.38

Комисија у сасатву:

-Милојевић Немања

-Петровић Јелена

-Радовановић Весна

Консултације:уторак,6.02.2024.год у 10:00 часова

 

 

 

 Иван Совтић