Objavljeni preliminarni rezultati “male mature”

Preliminarni rezultati završnog ispita za osmake biće objavljeni sutra ujutru, ali je većina osnovnih škola već istakla privremene liste sa osvojenim poenima na testu iz srpskog i matematike

BEOGRAD – Preliminarni rezultati završnog ispita za osmake biće objavljeni sutra ujutru, ali je većina osnovnih škola već istakla privremene liste sa osvojenim poenima na testu iz srpskog (maternjeg) jezika i matematike.

Privremene liste su objavljene na ulazu u školu, u holovima, oglasnim tablama, u skladu sa prostornim mogućnostima ustanove.

Nakon objavljivanja preliminarnih rezultata slede rokovi za prigovore, a potom i konačne rang liste.

Na “maloj maturi” može se osvojiti maksimalnih 40 bodova, a svi đaci koji su izašli na taj test, dobiće uverenje o završnom ispitu. Konačni rezultati biće objavljeni 3. jula, da bi se 4. i 5. jula predavale liste želja od 20 odabranih škola, smerova gimnazija i obrazovnih profila.

Upis u prvom krugu biće 13. i 14. jula, a drugi ciklus upisa trajaće od 14. do 16. jula.

Izvor: Vecernje Novosti

One thought on “Objavljeni preliminarni rezultati “male mature”

1. DALI CE SLEDECE GODINE DA STIGNE SMER ELEKTRO ENERGETIKE?? HWALAAAA :DDDD