Nema škole do 17. februara

Đaci u osnovnim i srednjim školama u Srbiji neće imati nastavu ni naredne nedelje, odlučio je danas ministar prosvete i nauke Žarko Obradović, a objavljeno je na sajtu Vlade Srbije.

Nema škole do 17. februara

– Ministar prosvete i nauke u Vladi Srbije Žarko Obradović doneo je danas odluku da raspust u osnovnim i srednjim školama u Srbiji bude produžen i naredne nedelje, odnosno do 17. febrara – navodi se u odluci.

Odluka je doneta nakon preporuke Vlade da se zbog štednje energenata nastava ne održava ni sledeće nedelje. Učenici osnovnih i srednjih škola na raspustu su od 6. februara.

Obustava nastave u svim školama u Srbiji odnosi se i na održavanje nastave u prirodi, ekskurzija, kao i organizaciju školskih takmičenja, izjavio je načelnik Prosvetne inspekcije Velimir Tmušić.

– Obustavljene su sve aktivnosti u nastavi i dodatne školske aktivnosti. To se odnosi i na organizovanje Dana škole – rekao je Tmušić.

Prema njegovim rečima i fakulteti su održavanje ispitnih rokova odložili ili prilagodili potrebama studenata.

Izvor: Blic.rs