Kreativnost i improvizacija u nastavi

Učenici Milica Simonović, Miloš Tanasković i Miloš Icić

Ko kaže da je u školi dosadno? Uz dobre ideje, malo volje i truda, gradivo predviđeno školskim nastavnim programom može biti veoma zanimljivo. Sistematizacija srednjovekovne književnosti u odeljenju I/18 izvedena je tako što su učenici obukli kostime glumeći Jefimiju, Sv.Savu i despota Stefana Lazarevića, a malo cveća i milje su potpomogli dočaravanje ambijenta. Učenici su bili glumci i ispitivači, i na neuobičajan, intersantan način provereno je usvojeno znanje obrađene književne epohe. Na slikama su učenici Milica Simonović, Miloš Tanasković i Miloš Icić.

Učenik Miloš Icić

Takođe se nastava srpskog jezika i književnosti, neprestano povezana sa istorijom, filozofijom, prihologijom i drugim naukama, može povezati i sa stranim jezikom. Na času srpskog jezika Marija Simijonović i Simić Sava, učenici I/19, izveli su odlomak iz čuvenog Šekspirovog dela „Romeo i Julija“ i to, zamislite, na italijanskom!

Profesorka Daliborka Stevanović i učenica Milica Simonović

Autor teksta i slika: Profesorka Daliborka Stevanović