Đački parlament sarađuje sa Crvenim krstom

U četvrtak 15.XII je u našoj školi održano predavanje na temu: Štetnost računara za oči. Do ovoga je došlo tako što je na poslednjem sastanku Đačkog parlamenta učenik Ognjen Krstić II8, inače član Crvenog krsta, preneo njihovu želju da sarađuju sa našim parlamentom. Oni su kontaktirali vođu našeg parlamenta, profesorku Daliborku Stevanović, i predavanje je održano u kabinetu 95. Predavanje je ispraćeno od strane lokalnih medija. Prisustvovali su učenici I12, I1, I2, II11. Predavanje je bilo veoma dobro. Dr. Maja Popović je bila veoma ubedljiva i živopisna. Govorila je deci o pravilnom sedenju kako bi se što više zaštitili ali i sredstvima koja se treba koristiti za čuvanje očiju. Preporučila je tzv. „lažne suze“ ukoliko učenici borave više od 6 sati za računarom. Pošto je sve prošlo veoma dobro, radujemo se budućoj saradnji i narednim susretima.

Mitrović Andrijan I12